Wizyta konsultacyjna. Omówienie problemu, diagnoza podologiczną zmian w obrębie skóry i paznokci, wstępna ocena biomechaniki stopy, ustalenie przebiegu i czasu trwania terapii, wstępny kosztorys, zalecenia domowe, ewentualnie pokierowanie do innych specjalistów.)
Kontrola postępów terapii, modyfikacja zaleceń, zmiana opatrunków
Zabieg dla osób, które nie mają problemów stóp. To zabieg profilaktyczny. Na wizycie zostaną usunięte fizjologiczne, niewielkie zgrubienia oraz opracowane paznokcie.
Zabieg podstawowy, który zostanie rozszerzony o usunięcie zrogowaceń sprawiających ból czy dyskomfort (modzele, odciski, pękające pięty)
Zabieg dla osób z chorobami skóry stóp i/lub paznokci (rogowiec skórny/ onychogryphosis, grzybica paznokci, łuszczyca i inne)
Podczas tego zabiegu zostaną usunięte tylko zrogowacenia na podeszwowej części stopy bez opracowania paznokci.
Zabieg polegający na skróceniu, oszlifowaniu paznokci oraz opracowaniu skórek. Zabieg ten jest zarezerwowany dla paznokci na których nie występują zmiany chorobowe. Istnieje możliwość tylko skrócenia i wyrównania płytki bez opracowania skórek. Zabieg może być wykonany zarówno na stopach, jak i na dłoniach (manicure).
Opracowanie i oszlifowanie paznokci które sprawiają problem w codziennej pielęgnacji. Paznokcie pogrubiałe, kruche, przebarwione. Opracowanie skórek oraz oczyszczenie zrogowaceń z wałów okołopaznokciowych.
Zabieg dla paznokci dotkniętych chorobami autoimmunologicznymi (np. łuszczyca), chorobami bakteryjnymi (pałeczka ropy błękitnej) lub grzybiczymi (grzybice paznokci). Oczyszczenie płytki paznokcia pod leczenie dermatologiczne, usunięcie zmian chorobowych.
Kosmetyczne opracowanie podeszwy stopy- tylko przy użyciu frezarki plus opracowanie kosmetyczne paznokci i skórek.
Usuniecie i opracowanie jednej bądź kilku zmian przeciążeniowych oraz powstałych na skutek ucisku w obuwiu sprawiających dyskomfort, ból, pieczenie przy chodzeniu.
Zabieg polegający na usunięciu zrogowaceń, opracowanie rozpadlin/ pęknięć. Do zabiegu zostaje założony opatrunek na pięty z preparatem regeneracyjnym oraz odciążenie pozabiegowe. Terapia obejmuje kilka spotkań polegających na regularnym opracowaniu zmian.
Podcięcie elementu drażniącego, założenie opatrunku i odciążenia.
Zabieg odbudowy brakującej części paznokcia, przy użyciu specjalistycznej masy. Zabieg wykonywany jest wyłącznie w okresie letnim.
Zabieg polegający na oczyszczeniu zmian, aplikacji preparatu leczniczego oraz zaleceniu odpowiednich preparatów do stosowania w domu. Terapia obejmuje od kilku do kilkunastu spotkań w regularnych odstępach czasu.
Terapia obejmuje założenie na paznokieć odpowiedniego rodzaju klamry drutowej, która spowoduje zmianę toru wzrostu paznokcia. Z racji różnego tempa wzrostu paznokci oraz zaawansowania zmian czas trwania terapii oraz kosztorys jest ustalany indywidualnie.
W przypadku świeżego urazu paznokcia (do 48h) ewakuacja wydzieliny krwistej/ropnej. Zabieg ten znosi ból i pulsowanie powstałe na skutek urazu oraz zwiększa szansę na uratowanie paznokcia przed całkowitym odspojeniem. Założenie odpowiedniego opatrunku przyspiesza gojenie.
Pobranie próbki z naskórka/paznokcia/rany w celu ustalenia występowania patogenów (bakterii i grzybów). Postepowanie to znacznie przyspiesza terapię zarówno dermatologiczną w leczeniu grzybic jak i gojenie w przebiegu wrastania paznokci ze stanem zapalnym.